ГОЛОДОМОР 1932-1933 РР. – ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

опубліковано 14 січ. 2016 р., 11:32 Діана Іванівна Щур   [ оновлено 14 січ. 2016 р., 11:32 користувачем Адмін СЗОШ №2 м.Ужгород ]

26 листопада пам'ять про винищений український народ хвилиною мовчання вшанували учні 8-А класу разом із Куклишин М.І.

Голодомор 1932-1933 рр. – це до болю значима сторінка в історії українського народу. Це пам'ять, яка залишає за собою лише гіркі сльози та питання мільйонів «ЧОМУ???»

Звертаючись до історичних довідок про передумови Геноциду, Мар’яна Іванівна акцентувала увагу учнів на ключових подіях минулого, що призвели до масового винищення всього українського: мови,культури, врожаю, людей, дітей…

Цитуючи спогади очевидців «голодної трагедії», Мар’яна Іванівна, зі сльозами на очах, звертала увагу восьмикласників на збірку фотоматеріалів – ілюстрованих малюнків, кожен з яких містить своєрідний символічний підтекст: «А ми мовчали…», «І зійшло сонце…» та інші.

Учнів пройняла історія-оповідання «Їжаки» - про хлопчика, який з допомогою їжачого жиру врятував від голодної смерті свою сім᾽ю. І школярам було запропоновано відповісти на кілька питань на основі прослуханого оповідання.

Підсумком виховного заходу була спільна молитва і учнів, і вчителів за душі померлих українців під час Голодомору.