Майстер-клас "Маки"

опубліковано 12 трав. 2015 р., 23:53 balaniv@school2.in.ua   [ оновлено 13 трав. 2015 р., 00:02 користувачем Адмін СЗОШ №2 м.Ужгород ]

Майстер-клас - "мак" в УСЗОШ №2

В цьому році Україна та Європа відзначає 70-ту річницю перемоги над нацизмом у Європі. Гаслом цього року: «Пам’ятаємо, перемагаємо».
28 квітня 2015 року в УСЗОШ №2 відбувся майстер-клас із виготовленням маків. Проводили його: заступник директора з виховної роботи – Федьо Л.В та педагог-організатор – Балан І.В. . Метою майстер-класу було – навчити робити квіти своїми руками із тканини та переконати, що це легко і просто. Важливо прищепити молодому поколінню усвідомлення, що жодні геополітичні досягнення, здобуті внаслідок воєн не варті ні одного втраченого людського життя, а непереможним є той народ, котрий пам’ятає своє минуле і своїх героїв. Активну участь у майстер-класі прийняли учні учнівського врядування «Фаворит», які з великим задоволенням виготовляли чарівні маки власними руками . Адже, червоний мак є символом пам’яті жертв Першої та Другої світових воєн у Європі, яка зазнала величезних втрат у боротьбі з нацизмом та фашизмом. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. У зв’язку з трагічними подіями останнього року трактуємо її й як символ пам’яті за загиблими у війні на Сході країни.
Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Указу Президента про вшанування в Україні 8 травня Дня пам’яті та примирення. Мак - символ безконечності й незчисленності зоряного світу, Всесвіту, і, водночас, сну і забуття». Символізує красу, молодість. Має мак і магічну силу, спрямовану проти усякого зла і на виклик дощу, і на врожай...

Тож усім нам миру, спокою. І наснаги.

Статтю підготувала педагог-організатор УСЗОШ №2
Балан Інна Валеріївна